HÁROM NULLA - HÁROM PONT

Simán hoztuk a három pontot , de annyi helyzetet hagytunk ki, hogy magunk is megbántuk.

A második félidőben talán a nagy meleg hatására (?) , még a víz is kiverte a drukkereket, hiszen szebbnél szebb mutatványok után a gólszerzés  és a dobpergés is elmaradt.

A mérkőzés összképe alapján viszont magabiztos győzelemt arattunk.

Ferencvárosi FC 0 - 3 , ( 0 - 3 ) Ikarus BSE Fejlődő Kertváros

18. perc . Gólszerző : Horváth Krisztián

38. perc . Gólszerző : Horváth Krisztián

42. perc . Gólszerző : Kasinszky István

PERCRŐL - PERCRE

Szikrázó napsütésben, igazi nyári időben feszültek egymásnak a csapatok és a nagy meleg ellenére azonnal bele is kezdtek a helyzetek gyártásába.

A 11. percben Orosz József bal oldali beadása találta üresen a hazai kapu előtt Kasinszky istvánt, aki az ötösön belül lövés helyett levette a labdát, így a helyzet kimaradt.

Egy perc múlva már Kasinszky volt az előkészítő, amikor remekül léptette ki Devecser Zsoltot, aki szemben a kapuval 7 méterről mellé lőtt.

Azért nem maradt ki minden helyzet, a 18. percben Kasinszky adott egy remek labdát Horváth Krisztiánnak, aki középen kiugrott vele és rövid labdavezetés után 8 méterről a kapu közepébe helyezett.0-1

Szembetűnő volt az Ikarus fölénye, de sajnos játékuk nem nélkülözte a pontatlanságot, a hazaiak pedig távoli ívelésektől reméltek eredményt.

A 30. perc újabb nagy helyzetet hozott. Orosz József indított, Devecser Zsolt továbbengedte a labdát, amit így Horváth Krisztián kapott meg nagy helyzetben középen, de 9 méteres lövését Nagyjános Zoltán szögletre hárította.

Két perc múlva ismét egy kihagyott helyzettel borzolta a szurkolók idegeit az Ikarus. Halász Balázs hozta fel a labdát, Devecserhez játszott, aki továbbtette Kasinszkyhez, aki 3 méterről lőtt, de Nagyjános remek vetődéssel szögletre hárított.

A 34. percben olyat láttunk, amit előtte még nem, egy hazai próbálkozást. Ignácz Dávid adott középre, Csertek Dániel Ákos 16 méteres lövését azonban Skravanek László hatástalanította.

A nagy számok törvénye alapján történhetett, hogy minél több helyzetet dolgozik ki egy csapat annál több gólt szerezhet. Így a 38. percben Horváth Krisztián indította Halász Balázst, aki egyedül tört kapura, elhúzta a labdát a kapus mellett, de kisodródott és úgy tűnt, nem lesz ebből a helyzetbőlsem semmi, de utolérte a labdát, középre gurított és az érkező Horváth Krisztián 7 méterről az üres kapuba lőtt 0-2

A következő próbálkozás is eredményes volt az Ikarus részéről, mert a 42. percben Devecser Zsolt lépett ki a felező vonalnál, egyedül tört kapura, elhúzta a labdát a kapus mellett, de ő is
kisodródott a bal oldalon így a védők utolérték, de Devecser egy szenzációs hátrahúzós csellel
átverte védőjét, középre gurított és az ott érkező Kasinszky 5 méterről a kapuba gurított. 0-3

Zárásként még Kasinszky ugratta ki Horváthot középen, aki egyedül szemben állt a kapussal, de párbajukat ezúttal a kapus nyerte, mert a 14 méteres lövést Nagyjános ki tudta ütni.

Fordulás után semmilyen fordulat nem állt be a játékba. Az ikarus futószalagon szállította a nagyobbnál nagyobb helyzeteit, az FFC jobbára védekezett.

Az 51. percben Kasinszky szerzett labdát a hazai térfélen azonnal beindította Nagy Hunor Lászlót, aki szemben állt a kapussal, de hosszan szöktette magát, így Nagyjános hárított. Két perc elteltével megismétlődött ugyanez a helyzet, Kasinsky kiugrat, Nagy Hunor szemben a kapussal 7 méterről lő, Nagyjános pedig naggyá tette magát újabb remek hárításával.

Újabb két perc után Devecser Zsolt húzott el a jobb oldalon beadott és most Kasinszky érkezett középen, de a 6 méterről leadott lövésével ő sem tudott túljárni Nagyjános eszén, mert a kapus ismét szögletre tudta ütni a labdát.

Újabb percek elteltével egy gyors kontra végén Halász Balázs balról beadta a labdát, de Nagy Hunor jobbról, 13 méterről nagy helyzetben mellé lőtt.

A hajrához közeledve igencsak megközelítette az Ikarus kapuját az FFC, mert a 75. percben egy szöglet után Tompó Attila szép lövéssel a felső lécet találta telibe.

És a végéra maradt még két hazai lehetőség, mely mindkettő Ujvári Artúr nevéhez köthető. Előbb egy lövésszerű beadását ütötte ki a léc alól Skravanek László, majd a lefújás előtt nem sokkal egy 24 méteres életerős lövéssel próbálkozhatott, amely azonban fölé szállt.

Egy szakajtónyi helyzetet puskázott el az Ikarus, melyek között már-már 120%-os lehetőségek is adódtak, így ha jobban koncentrálnak a befejezéseknél jóval nagyobb arányban is győzhettek volna. Ahhoz, hogy nem született több gól, kellett Nagyjános Zoltán egészen kiváló teljesítménye is.

Gólt szerzett és adott egy gólpasszt is, de csak azért egyet, mert már nem tudott, hogy indítani ahhoz, hogy a társai azokat a remek labdákat gólra váltsák