FELNŐTT CSAPATUNK

a 2016 - 2017-es bajnoki évad első hivatalos bajnoki mérkőzésén, hazai pályán kettő gólos győzelemmel nyitotta meg az évadot.

IKARUS BSE 2 - 0 , ( 1 - 0 ) KELEN SC

7. perc. Gólszerzőnk : Horváth Krisztián 1 - 0

56. perc. Gólszerzőnk : Orosz József Botond  2 - 0

A PESTI FOCI RIPORTJA

Az Ikarus határozottan kezdte a mérkőzést, és már a 7. percben megszerezte a vezetést. Kiss Dániel bal oldali beadását a középen lendületből érkező Horváth Krisztián kapásból 5 méterről belsőzte a kapuba. 1-0

A gól után is aktív maradt a hazai támadósor. Előbb Horváth Krisztián szögletét ütötte ki a
levegőben úszva Schön Dániel, majd néhány perc elteltével Kasinszky István szerzett labdát a Kelen térfelén Aranyos Márkhoz játszott, aki kis tétovázás után 17 méterről elgurított keresztben a kapu előtt.

Az első igazán veszélyes vendég lehetőség a 25. percben adódott.
Somogyvári Norbert saját tizenhatosáról indulva végigvezette szinte az egész pályán a labdát, majd egy Koós Bálinttal történő kényszerítőzés után 16 méterről kapura lőtt, de Skravanek László védeni tudott.

A félidő további részében néhol kissé csapkodóvá vált a játék, a nehezen megszerzett labdát könnyenelszórták a játékosok. Azért helyzetek is adódtak, ha nem is nagyok.
A 28. percben Horváth Krisztián lövését, csak másodszorra fogta Schön Dániel. A 37.
percben a Kelen az egyik legkomolyabb lehetőségét hagyta ki, amikor Zsíros Levente beadása után Prainer Róbert fejelt 5 méterről a kapu fölé.

A félidő végén megint Prainer lőtt 7 méterről fordulásból, de Skravanek fogta a labdát.

A jól induló mérkőzés a félidő végére ellaposodott és a tempós, néhol kombinatív mezőnyjáték ellenére kevés gólhelyzet alakult ki.

A második félidő azonnal egy hazai lehetőséggel indult. Aranyos Márk egy remek 35 méteres
indítással játszotta meg a bal oldalon Kiss Dánielt, akinek labdáját Horváth Krisztián 6 méterről csavarta el a bal kapufa mellett.

kelen.ikarus.pestifoci hu gol

Az 56. percben tovább növelte előnyét az Ikarus. Horváth Krisztián tett be középen egy labdát
területbe, amelyet úgy tűnt, hogy a kapujából kilépő Schön Dániel megszerez, de Röthy Martin lecsapott a játékszerre, majd balról beadott a jobb oldalon helyezkedő Orosz Józsefnek, aki 4 méterről a kapuba fejelt. 2-0

A gól után ismét csak a mezőnyjáték dominált, jobbára a Kelen térfelén zajlottak az események. Így történhetett, hogy a 70. percben Kasinszky István léptette ki Aranyos Márkot, aki védőjével a nyakán 7 méterről lőtt, de Schön Dániel hárítani tudott.
Nem sokkal a mérkőzés vége előtt Holló Richárd húzott el a jobb szélen, felnézett és látta, hogy középen érkezik Devecser Zsolt, akihez el is jutatta a labdát, majd Devecser 13 méterről szemben a kapussal mellé lőtt.

Mérkőzés osztályzata a Pestifoci szerint: 5
Ideális játszótársnak bizonyult a Kelen csapata, mert ugyan néha megfutatták és visszazárásra kényszerítették a hazaiakat, sokat nem kellemetlenkedtek az Ikarus kapuja előtt. Az Ikarus 2 góljával megérdemelten tartotta otthon a 3 pontot.

Mérkőzés legjobbja a Pestifoci szerint Aranyos Márk (Ikarus) volt.
Sok támadásban vett részt és játékával állandó veszélyt jelentett a Kelen kapujára.